24.02.2023

"ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΡΟΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΤΟΥ ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2022-2023"

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΠΡΟΕΓΓΡΑΦΩΝ
ΣΤΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2022-2023

ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ

Παρακαλούνται οι φοιτητές/τριες να δηλώσουν σε ποιο σεμινάριο επιθυμούν να εγγραφούν για το εαρινό εξάμηνο 2022-2023,
στέλνοντας e-mail στον κ. Μπαρμπαρούση Γεώργιο gbarbar[at]philosophy.uoa[dot]gr
με κοινοποίηση στην κα. Καραματζιάνη Ελένη elinakara[at]philosophy.uoa[dot]gr
και στον κ. Ηλιόπουλο Γεώργιο giliop[at]philosophy.uoa[dot]gr
γράφοντας τον τίτλο του σεμιναρίου, τον κωδικό και τον διδάσκοντα.

Παρακαλούνται να συμπεριλάβουν στην αίτησή τους, εκτός από το σεμινάριο που επιθυμούν να παρακολουθήσουν ως κύρια επιλογή τους και μία εναλλακτική επιλογή σεμιναρίου. Σε περίπτωση υπέρβασης του ορίου των συμμετεχόντων, κατόπιν επιλογής των διδασκόντων και διδασκουσών, για τις δυνατότητες που υπάρχουν και την ένταξή τους.
Σημειώνεται ότι  προτεραιότητα έχουν πάντοτε οι φοιτητές/τριες μεγαλύτερων εξαμήνων.

Οι φοιτητές/τριες δεν μπορούν να εγγραφούν στα σεμινάρια των Ε’, ΣΤ’, και Ζ’ εξαμήνων
αν δεν έχουν εξεταστεί επιτυχώς σε έξι (6) τουλάχιστον από τα υποχρεωτικά μαθήματα των προηγούμενων εξαμήνων.
Δεν μπορούν να εκπονήσουν πτυχιακή εργασία ή να αναλάβουν πρακτική άσκηση χωρίς να έχουν ολοκληρώσει επιτυχώς
τουλάχιστον δύο σεμινάρια (ισχύει για τους φοιτητές που εισήχθησαν από το ακαδημαϊκό έτος 2019/20 και εφεξής).
Ο διδάσκων ή η διδάσκουσα τηρεί παρουσιολόγιο το οποίο καταθέτει στο Τμήμα μαζί με τη βαθμολογία του εξαμήνου.
Επιτρέπονται έως 2 απουσίες. Για περισσότερες απαιτείται άδεια από δημόσιο νοσηλευτικό ίδρυμα.

Μπορείτε να δείτε τα προσφερόμενα σεμινάρια στο Ωρολόγιο Πρόγραμμα Διδασκαλίας
Εαρινού Εξαμήνου Ακαδημαϊκού Έτους 2022-2023, που έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Τμήματος
http://www.philosophy.uoa.gr/  (βλ. Ανακοινώσεις Γραμματείας).

* Δείτε εδώ την αίτηση που πρέπει να συμπληρώσετε.
Παρακαλούμε αποστείλετε την αίτησή σας με ονομασία αρχείου το ονοματεπώνυμό σας.

Από τη Γραμματεία του Τμήματος Φιλοσοφίας.