Δηλώσεις μαθημάτων εαρινού εξαμήνου ακαδ. έτους 2022-2023 (my-studies)

Οι δηλώσεις μαθημάτων εαρινού εξαμήνου ακαδ. έτους 2022-2023, θα υποβληθούν μέσω web, από τη διεύθυνση: my-studies.uoa.gr.

Για την παραλαβή των συγγραμμάτων τα ίδια μαθήματα θα πρέπει να έχουν δηλωθεί και στην ιστοσελίδα www.eudoxus.gr

Η προθεσμία υποβολής δηλώσεων ορίζεται από την Τετάρτη 22 Μαρτίου 2023 έως και τη Μ. Δευτέρα 10 Απριλίου 2023.

Μετά το πέρας της ως άνω ημερομηνίας, ΟΥΔΕΜΙΑ δήλωση ή αλλαγή επί της δήλωσης θα γίνεται δεκτή από τη Γραμματεία

Διευκρινίσεις:

Όλοι οι φοιτητές υποχρεούνται να δηλώσουν μέσω web (http://my-studies.uoa.gr) όλα τα μαθήματα του εαρινού εξαμήνου τα οποία θέλουν να παρακολουθήσουν και στα οποία επιθυμούν να εξεταστούν.

Το πρόγραμμα σπουδών του Τμήματός μας είναι υποχρεωτικό, ως εκ τούτου οι φοιτητές δεν μπορούν να δηλώσουν μαθήματα από μεγαλύτερο εξάμηνο.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Σε περίπτωση μη υποβολής ή εκπρόθεσμης υποβολής των ως άνω δηλώσεων, η συμμετοχή τους στις εξετάσεις αποκλείεται.

Οι φοιτητές μπορούν να μεταβάλλουν (τροποποιήσουν) τη δήλωσή τους όσες φορές επιθυμούν μέχρι και την λήξη της προθεσμίας υποβολής των δηλώσεων.

Η δήλωση εμφανίζεται στο ιστορικό δηλώσεων μετά την οριστικοποίησή της από την Γραμματεία.

Προϋποθέσεις:

• Β΄ εξάμηνο σπουδών - έως επτά (7) μαθήματα.
  • Δ΄ εξάμηνο σπουδών - έως οκτώ (8) μαθήματα.
  • ΣΤ΄εξάμηνο σπουδών - έως δέκα (10) μαθήματα.
  • Η΄εξάμηνο σπουδών- έως δέκα (10) μαθήματα.
  • Επί πτυχίω φοιτητές- έως δώδεκα (12) μαθήματα (χειμερινά και εαρινά).

ΑΠΟ ΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ