13.09.2022

ΕΡΩΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ ΑΠΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΙΑΣΥΝΔΕΣΗΣ ΤΟΥ Ε.Κ.Π.Α. ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ/ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ

Αγαπητές Κυρίες / Αγαπητοί Κύριοι,

Επικοινωνούμε μαζί σας λόγω της ιδιότητας σας ως φοιτητριών/φοιτητών των νέων Τμημάτων του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών για να ζητήσουμε την αρωγή και συνδρομή σας σε μια πολύ σημαντική πρωτοβουλία που υλοποιείται από το Γραφείο Διασύνδεσης του Ιδρύματος.

Πιο συγκεκριμένα θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι βρίσκεται σε εξέλιξη η εκπόνηση της πρώτης μελέτης για κάθε ένα από τα νεοσύστατα Τμήματα του Πανεπιστημίου μας.Η μελέτη αυτή θα συμβάλλει αφενός στο να αποτιμήσουμε τα μαθησιακά αποτελέσματα και τις επαγγελματικές δεξιότητες που αποκτά η φοιτήτρια/ο φοιτητής κατά την διάρκεια των σπουδών του/της στα Τμήματα του ΕΚΠΑ, και αφετέρου στο να διαπιστωθεί εάν και πως αξιοποιούνται από αυτόν/ αυτήν στην αγορά εργασίας. Από τα συμπεράσματα της μελέτης θα εξαχθούν καλές πρακτικές και θα καταστεί εφικτό να σχεδιαστούν αλλαγές, που θα βελτιώσουν την σύνδεση των προγραμμάτων σπουδών με την αγορά εργασίας.

Στο πλαίσιο αυτό, και για την επίτευξη του συγκεκριμένου σκοπού. θα ήταν πολύτιμη η συνεισφορά σας στη συμπλήρωση του συγκεκριμένου ερωτηματολογίου, το οποίο θα μας προσφέρει πολύτιμη ανατροφοδότηση για την ποιότητα και την ποσότητα απορρόφησης των φοιτητριών/φοιτητών από την αγορά εργασίας, βασισμένη στην δική σας εμπειρία.

Έχουμε φροντίσει η συγκεκριμένη διαδικασία να μην ξεπερνά τα 10 λεπτά, προκειμένου να μην είναι χρονοβόρο και κουραστικό για εσάς, αλλά από την άλλη να αποκομίσουμε και όλες τις χρήσιμες και απαραίτητες πληροφορίες για τον σκοπό της μελέτης μας.

Παρακαλούμε συμπληρώστε το ερωτηματολόγιο ακολουθώντας το σύνδεσμο: http://icap-ps.ekpa-departmental-study.alchemer.eu/s3/ Η τελική ημερομηνία για την συμπλήρωσή του είναι η Παρασκευή 23 Σεπτεμβρίου 2022. Σας ευχαριστούμε.

Με φιλικούς χαιρετισμούς, Γραφείο Διασύνδεσης του ΕΚΠΑ