ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ ΤΜ. ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2022-2023

Καλούνται οι επιτυχόντες φοιτητές πανελλαδικών εξετάσεων ακαδημαϊκού έτους 2022-2023 του Τμήματος Φιλοσοφίας, οι οποίοι πραγματοποίησαν την ηλεκτρονική τους εγγραφή στην εφαρμογή του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, να αποστείλουν από την Τετάρτη 21/09/2022 έως και την Παρασκευή 30/09/2022 με courier, στην ταχυδρομική Διεύθυνση:

Φιλοσοφική Σχολή

Γραμματεία Τμήματος Φιλοσοφίας

Γραφείο 503 (5ος όροφος)

Πανεπιστημιούπολη Ζωγράφου

Τηλ. Επικοινωνίας: 210 727 7962, 210 727 7697

τα  παρακάτω δικαιολογητικά, προκειμένου να γίνει η ταυτοπροσωπία - ταυτοποίηση των στοιχείων τους για να ολοκληρωθεί η εγγραφή τους:

• Αίτηση εγγραφής στο Τμήμα Φιλοσοφίας (επισυνάπτεται)
  • Εκτυπωμένη αίτηση εγγραφής από την ηλεκτρονική εφαρμογή του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων.
  • Ευκρινές αντίγραφο της αστυνομικής ταυτότητας ή διαβατηρίου.
  • Πιστοποιητικό γέννησης ή βεβαίωση εγγραφής σε δημοτολόγιο δήμου των Ν. Ξάνθης, Ροδόπης, Έβρου ή μετεγγραφής σε άλλο δήμο (μόνο για τις περιπτώσεις Ελλήνων της Μουσουλμανικής μειονότητας).
  • Μία (1) πρόσφατη φωτογραφία τύπου αστυνομικής ταυτότητας

Για την αποστολή των αριθμών μητρώου (A.M.), την ακριβή διαδικασία απόκτησης  ηλεκτρονικού λογαριασμού  και το δικαίωμα πρόσβασης στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του ΕΚΠΑ, παρακαλούμε δείτε την ανακοίνωση στον παρακάτω σύνδεσμο:

Οδηγίες για την απόκτηση ηλεκτρονικού λογαριασμού

Από τη Γραμματεία του Τμήματος Φιλοσοφίας