Ανακοίνωση σχετικά με Λατινικά για τους φοιτητές 3ου (ή μεγαλύτερου) εξαμήνου

Για τους φοιτητές του 3ου (ή μεγαλύτερου) εξαμήνου προσφέρεται φροντιστηριακό μάθημα από τον κύριο Μιχάλη Κωνσταντίνου-Ρίζο (θα ακολουθήσει άλλη ανακοίνωση σχετικά με την ώρα/μέρα/σύνδεσμο του διαδικτυακού μαθήματος).

Οι παραδόσεις απευθύνονται σε όσους φοιτητές χρωστούν το μάθημα του πρώτου εξαμήνου (ΛΑΤ001), αλλά και σε ΟΛΟΥΣ τους φοιτητές που πρόκειται να παρακολουθήσουν στο 4ο εξάμηνο το μάθημα ΛΑΤ101. Σημειώνεται ότι οι εισαχθέντες 2020 και 2021 θα μπορούν να δώσουν εξετάσεις με τη μειωμένη ύλη *μόνον* στις εξεταστικές Ιανουαρίου και Σεπτεμβρίου 2023. Από την ακαδημαϊκή χρονιά 2023-2024 η ύλη θα είναι *ενιαία* για όλους τους φοιτητές, ανεξάρτητα από το έτος / τρόπο εισαγωγής τους. Επίσης, σε περίπτωση αναβαθμολόγησης οι φοιτητές έχουν δικαίωμα να εξεταστούν μόνον με τη νέα ύλη.

Η διδάσκουσα Μυρτώ Γκαράνη