26.07.2021

ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ/ΡΙΩΝ ΣΤΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ «THE RELEVANCE OF BELONGING: GLOBAL PERSPECTIVES» ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ CIVIS

Στο πλαίσιο του προγράμματος CIVIS, το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών και τα πανεπιστήμια Βουκουρεστίου και Τίμπινγκεν διοργανώνουν για το ακαδ. έτος 2021-22, ετήσιο διεπιστημονικό και διατμηματικό σεμινάριο με τίτλο «The Relevance of Belonging: Global Perspectives». Το σεμινάριο απευθύνεται σε διδακτορικούς/-ές φοιτητές/-ριες  φιλοσοφίας, λογοτεχνίας, πολιτισμικών σπουδών, κοινωνιολογίας, πολιτικών επιστημών και άλλων παρεμφερών επιστημονικών αντικειμένων, όλων των πανεπιστημίων που συμμετέχουν στο πρόγραμμα CIVIS. Από το Τμήμα Φιλοσοφίας συμμετέχει ως διδάσκων ο επικ. καθηγητής Γεράσιμος Κακολύρης. Καταληκτική ημερομηνία αιτήσεων: 15 Αυγούστου 2021.

Για πληροφορίες δείτε ΕΔΩ